تبلیغات
بدن سازی,قدرتی,فیتس,مقالات بدن سازی,عکس های فهرمانان مستر المپیا - تغییر زاویه حرکات
بدن سازی,قدرتی,فیتس,مقالات بدن سازی,عکس های فهرمانان مستر المپیا

عکس های رونی کلمن,غول بدن سازی,جی کاتلر,دکستر جکسون,علی تبریزی و قهرمانان ایرانی

تغییر زاویه حرکات

یکشنبه 18 مرداد 1388

نوع مطلب :باکمی تغییر در زاویه حرکات به اندام دلخواه برسید، 

پلاور دمبل

حرکت پلاور دمبل در مدل عادی آن بر روی یک میز صاف اجرا میشود  که علاوخ بر عضلات لت بر روی قفسه سینه نیز فشار مناسبی را اعمال میکند .اگر حس میکنید که به اجرای این حرکت عادت کرده اید و با زیاد کردن مقدار وزنه خطر آسیب دیدگی شما را تحدید میکند میتوانید این حرکت فوق العاده را بر روی میز بالاسینه اجرا کنید.در این مدل چون محدودیت فضای مدل عادی را ندارید میتوانید دمبل هارا پائین تر برده و  به کشش بهتری نیز برسید

جلو بازو چکشی

پلاور دمبل

حرکت پلاور دمبل در مدل عادی آن بر روی یک میز صاف اجرا میشود  که علاوخ بر عضلات لت بر روی قفسه سینه نیز فشار مناسبی را اعمال میکند .اگر حس میکنید که به اجرای این حرکت عادت کرده اید و با زیاد کردن مقدار وزنه خطر آسیب دیدگی شما را تحدید میکند میتوانید این حرکت فوق العاده را بر روی میز بالاسینه اجرا کنید.در این مدل چون محدودیت فضای مدل عادی را ندارید میتوانید دمبل هارا پائین تر برده و  به کشش بهتری نیز برسید

جلو بازو چکشی

1.حرکت جلو بازو چکشی یکی از بهترین حرکات برای اعمال فشار بر روی عضله براچیالیس بازو است که به پیک این عضله نیز کمک میکند . البته اگر از این حرکت به صورت مداوم در برنامه بازویتان استفاده کنید این احتمال وجود دارد که به آن عادت کنید و دیگر مثل سابق از آن نتیجه دلخواهتان را نگیرید و از طرفی حذف این حرکت نیز به صلاحتان نیست  پس میتوانید این حرکت را بر روی میز بالاسیننه اجرا کنید و با این کار کوچک یک شوک نیز به عضله وارد کنید. برای اجرای این مدل بر روی یک میز بالاسینه دراز بکشید و دو دمبل را در دست بگیرید مقدار وزنه کاربردی در این مدل مقدار باید از حالت عادی کمتر باشد  و بیشتر حواستان را به فرم حرکت معطوف کنید نه وزنه.

2. حرکت جلو بازو چکشی در مدل عادی آن بصورتی اجرا میشود که کف دستها رو به یکدیگر است و دمبل به سمت سر شانه بالا آورده میشود .این مدل بسیار عالی است  اما با کمی تغییر زاویه دست ها و بالا آوردن دمبل به ست سرشانه مخالف میتوانید نتایج بهتری از این حرکت کسب کنید و همینطور  قدرت ساعد ها را نیز افزایش میدهید.

جلو بازو تمرکزی (دمبل خم)

فرم عادی این حرکت را همه ی شما خوانندگان عزیز میدانید آرنجتان را به قسمت داخلی  ران موافق تکیه داده و دمبل را به سمت بالا میآورید. این حرکت برای رسیدن به اوج انقباض در عضله دوسر بسیار عالی است ولی اجرای آن در این مدل کمی آزار دهنده است. در مدل دیگری از این حرکت که با جلو بازو دمبل خم مدل آویزان معروف است بالا تنه اتان  را خم کرده و بصورت موازی با  زمین در می آورید میتوانیددست آزادتان را بر روی یک پایه قرار دهید تا تعدلتان را بهتر حفظ کنید بازو ها در این مدل باید بدون تکیه گاه بوده  و کاملا آویزان باشند سپس مانند مدل عادی دمبل را به سمت قفسه سینه بالا بکشید . این مدل از اجرای جلو بازو دمبل خم مورد علاقه آرنولد بوده و شما نیز سعی کنید از آن بیشترین بهره را ببرید.

جلو بازو هالتر

در مدل عادی شما 5اصله دست ها از یکدیگر رابه اندازه عرض شانه میگیرید و سپس با جمع کردن ساعدها هالتر را به سمت سر شانه ها بالا می آورید اما در مدل دست جمع باید فاصله دست ها کمتر از عرض شانه باشد با این تغییر فاصله دستها عمده فشار بر روی قسمت بیرونی عضله اعمال میشود که یعنی افزایش قطر براچیایس و ارتفاع بازوهایتان.

زیر بغل  سیمکش از پشت

1.در اجرای حرکت زیربغل سیمکش از پشت نکته ای که حائز اهمیت است اینست که باید  در موقع پائین آوردن میله آن را به صورت کاملا عمود بر پشت پائین بکشید که در حالت عادی این کار کمی مشکل است چون خواه نا خواه بدن کمی به سمت پائین قوس پیدا میکند ولی میتوانید با پشت کردن به دستگاه به صورتی روی صندلی دستگاه  قرار گرید که میله کاملا عمود پایین بیایدو اگر با آزاد بودن پاهایتان مشکل  داریدو بدون تکیه گاه اجرای حرکت برایتان سخت است سعی کنید تا جای ممکن به  دستگاه نزدیک شوید   .

2.از صندلی دستگاه پائی آمده و به حالت دو زانو بر روی زمین قرار گیرید زانو هایتان را به زیر صندلی دستگه برده و در حکم پایه محکم کننده پاها از آن استفاده کنید حالا حرکت را در این وضعیت اجرا کنید با این تغییر زاویه کوچک میتوانید در بخش بالایی حرکت به کشش بهتر و در بخش پائین حرکت نیز به انقباض بهتری برسید ضمن اینکه در این مدل فشار غیر متعارفی که در حالت عادی بر روی سر شانه ها  قرار میگیرد وجود ندارد.

پرس پا

فاصله پاها را در زمان حرکت به اندازه 4 انگشت و یا کمتر بگیرید با این کار باید از مقدار وزنه کم کنید اما در عین حال فشار را بر روی قسمت اشکی پاها و همین طور قسمت خارجی رانها افزایش میدهید.

ساق پا

در اجرای همه حرکات مربوط به ساق اعم از ساق پا ایستاده با دستگاه ،ساق پا پرسی ،ساق پا بادستگاه هاگ و... نوک پنجه ها را به سمت داخل گرفته و آنها را به هم نزدیک کنید به صورتی که شکل8 فارسی را تداعی کنند با این عم ساده ساقها در هر تکرار به اوج انقباض خود میرسند و در نتیجه خون بیشتری نیز در آنها پمپاژ میشودو این به معنی رشد بیشتر است
فهرست وبلاگ

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

آمار وبلاگ

جستجو

آخرین پستها

اَبر برچسبها